Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

AB ile Çin arasında sürpriz yakınlaşma!

Çin Başbakanı Li Kıçiang, Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini ile bir araya geldi. 

Mogherini ile başkent Pekin’de devlet yönetiminin bulunduğu Congnanhay’da görüşen Başbakan Li, Çin-AB ilişkilerine ve AB’nin uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmesine önem verdiklerini söyledi.

‘ÇİN AB’NİN BÜTÜNLÜĞÜNÜ DESTEKLİYOR’

AB ve Pekin yönetimi arasında iş birliğini artırmak istediklerini dile getiren Li, Çin, AB’nin bütünlüğünü destekliyor, birlik, istikrar ve refah içinde olmasını arzu ediyor. dedi.

Li, ikili yatırım anlaşmalarına ilişkin görüşmeler ve serbest ticaret anlaşmalarına dönük fizibilite çalışmalarını AB ile karşılıklı saygı ve eşitlik çerçevesinde yapmak istediklerini kaydetti.

Pekin yönetiminin AB ile farklılıkları doğru zeminde ele almayı arzuladığını ifade eden Li, tarafların, bölgesel istikrar, dünya barışı, küresel zorluklar, uluslararası yönetişim sisteminin mükemmelleşmesi, adil ve serbest ticaret konularında olumlu mesajlar verdiğine dikkati çekti.

AB ÇİN İLE İŞBİRLİĞİ YAPMAK İSTİYOR

Yüksek Temsilci Mogherini de AB’nin küresel sorumluluklarını yerine getirmeye büyük önem verdiğine işaret ederek, AB, Çin ile farklılıklarını yapıcı iş birliğiyle ele almak istiyor. diye konuştu. 

Bir önceki yazımız olan Halep'te patlama! Ölü ve yaralılar var başlıklı makalemizde DÜNYA Haberleri, halep ve suriye hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri