Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Beyaz Saray Sözcüsü'nün bu sözleri olay oldu

Spicer, bugünkü basın toplantısında, “Eğer ulusal çıkarlarımıza uygun bir anlaşma sağlayamazsak, Rusya kesinlikle izole edilir” dedi.

Gazetecilerin, Suriye’deki olaylar bağlamında Rusya’ya yaptırım kararın alınması olasılığıyla ilgili sorusunu da değerlendiren Beyaz Saray sözcüsü, “Bildiğiniz gibi, somut adımlar hazır olmadığı sürece biz bunları konuşmuyoruz” ifadelerini kullandı.

HİTLER BİLE KİMYASAL SİLAH KULLANMADI

Spicer, düzenlediği basın toplantısında Suriye’de meydana gelen kimyasal saldırılara yönelik açıklama yaptı. Spicer, Rusya’nın Suriye’ye verdiği desteğin devam etmesine yönelik, Neden Rusya, Suriye rejimine destek veriyor? sorusunu sordu.

Spicer, Suriye’deki kimyasal saldırılara ilişkin, Adolf Hitler gibi alçak bir adam bile kimyasal silah kullanmadı. Kendinize Rusya olup olmadığınızı sormanız gerekir, rejim güçlerinin sizinle müttefik olmasını ister miydiniz?” dedi.

Basın toplantısının ilerleyen saatlerinde Spicer, Hitler’in toplama kamplarında Yahudilere yönelik gaz kullanımı rekorunun düzeltme şansı olduğunu söyledi. Sean Spicer, Adolf Hitler bile kimyasal silah kullanmadı. Özellikle Esad gibi kendi halkına kimyasal silah kullanmadı diye konuştu.

ÖZÜR DİLEDİ

​Spicer, açıklamasından saatler sonra Soykırıma duyarsız şekilde atıf yaptığı için özür diledi.

Bir önceki yazımız olan İsveç'te saldırı kurbanları anıldı başlıklı makalemizde Avrupa Haberleri, isveç ve Stockholm hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri