Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Havalimanına 'dua otomatı' kurdular!

Dua otomatı adı verilen kabinde dileyen yolcu kendi inancına göre dua edebilecek. Fotoğraf otomatlarını andıran dua otomatının Stuttgart Havaalanı’na yerleştirilmesinden sonra Müslümanlar, Yahudiler, Hıristiyanlar, Hindular ve Budistler’in yanı sıra diğer küçük dini gruplara mensup insanlar da dua edebilecek.

300 AYRI DUA VAR

Dua otomatının içine oturan kişiler, oradaki düğmeye basarak 300 ayrı duadan birini seçebilecek. Dua otomatından sadece güvenlik kontrolünden geçip uçağa binecek yolcular faydalanacak.

İNSANLAR ARTIK UZUN SÜRE BEKLEMEK ZORUNDA KALMAYACAK

Airporthaber’de yer alan habere göre, havaalanında görevli papaz Dieter Kleinmann, Uçağa binmek üzere kontrolden geçen yolcuların, salonda beklerken oldukça çok zamanları oluyor. Dua otomatı sayesinde bu zamanlarını tanrıya seslenerek geçirebilecekler dedi.

5 DAKİKA BOYUNCA DİNLENEN DUANIN MALİYETİ 50 CENT

Dua otomatı fikrini Oliver Sturm adındaki sanatçı hayata geçirmişti. Stuttgart Havaalanında üç ay süreyle hizmet verecek dua otomatı daha önce Almanya’nın Berlin, Frankfurt, Baden Baden ve Karlsruhe kentlerinde hizmet vermişti. Dua etmek isteyen yolcu otomatın içine giriyor, perdeyi kapattıktan sonra 50 centi otomata atıyor. Sonra da ekrandaki menüde kendi inancına ve diline uygun duayı seçiyor. Seçtiği duayı beş dakika boyunca dinleyebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Şampiyonlar ligi maçı öncesi patlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri