Aksaray Haberleri, Aksaray Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Resmimizi başörtülü çekin! Danimarkalı 5 kadın…

Danimarka’nın Kopenhag kentindeki Holbaek kasabasında yaşayan, Stine Yoon Hansen, Melinda Jakobsen, Michaella Godthaab Christensen, Tatiana Rydberg ve Cathrine Brahtz adındaki 5 kadın İslamiyet’i seçerek Müslüman oldu.

”LÜTFEN RESMİMİZİ BAŞÖRTÜLÜ ÇEKİN”

Din görevlisi Taha Dursun ile birlikte Danimarka Türk Diyanet Vakfını ziyaret eden kadınlar, ihtida belgesi için fotoğraf talebine, herkesi şaşırtan bir istekle cevap verdi. Danimarkalı kadınlar, lütfen resmimizi başörtülü çekin şeklinde talepte bulundu. İslamiyet’i yeni kabul eden kadınlar, bu taleplerinin gerekçesini ise, İlerleyen günlerde tesettüre girmeyi planlıyoruz. Bu yüzden fotoğraflarımızın da öyle olmasını istiyoruz diyerek açıkladı.

DUA VE NAMAZ KİTABI HEDİYE EDİLDİ

Bu isteklerini geri çevirmeyen Vakıf görevlileri gençlere ipek eşarp hediye etti. Merasim sonunda ihtida belgelerini Din Hizmetleri Müşaviri V. Hüseyin Gültekin ve Holbaek Din Görevlisi Taha Dursun’un elinden alan kadınlara, Danca Kur’an Meali, Dualarımı Öğreniyorum ve İslam’da Namaz adlı kitaplardan oluşan bir set hediye edildi.

Bir önceki yazımız olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hindistan Dışişleri Bakanı ile görüştü başlıklı makalemizde Bakanı, Cumhurbaşkanı ve dışişleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa hileleri